11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

LDK-ja afër marrëveshjes për koalicion me BD-në në Dragash

FatmirMehmeti-ldk-dragashKandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti, ka thënë se janë afër lidhjes së koalicioneve me disa subjekte politike shqiptare dhe boshnjako-gorane.

“Jemi afër lidhjes së koalicionit me Bashkimin Demokratik”, ka thënë Mehmeti.

Ai tregoi se negociatat janë duke u zhvilluar edhe me drejtuesit e koalicionit CDU-ZGL, fitues të zgjedhjeve të 3 nëntorit në trevat e Gorës dhe me kryetarin e koalicionit boshnjako-goran SDA-SDSG, Nasuf Brenolli.

Në zgjedhjet e 3 nëntorit kandidati i PDK-së, Salim Jenuzi ka marrë 5096 vota, ndërkaq i i LDK-së, Fatmir Mehmeti 4613 vota. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Paraqitje e jashtëzakonshme: KFF Liria triumfon kundër KFF Intelektualeve

Në ndeshjen mes KFF Lirisë dhe KFF Intelektualeve, skuadra e KFF Lirisë triumfoi me një rezultat të thellë, 6:1. Trajneri Sinan Osmani drejtoi vashat e Lirisë,...

Prizren/ Ushtarët ukrainas certifikohen për deminim nga FSK-ja

Gjatës ditës së sotme në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës “Lidhja e Prizrenit” në Prizren është mbajtur ceremonia e diplomimit të kontingjentit...

Lajmet e Fundit