22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

IQPM-ja dhe LDK-ja në Malishevë, garojnë pa koalicione në balotazh

MalishevaIniciativa Qytetare Për Malishevë (IQPM) dhe Lidhja Demokaratike e Kosovës(LDK), kanë vendosur që garës për balotazh t’i hyjnë pa koalicione me partitë e tjera politike.

Kandidati i IQPM-së për kryetar të Malishevës, Ragip Begaj, ka thënë se edhe pas rezultatit definitive është vendimi i subjektit që në rundin e dy të garës të hyjë vetë. “Ashtu si e kemi pasur koalicionin me qytetarin do të vazhdojmë të garojmë në të njëtin koalicion pa e kërkuar mbështetjen e subjekteve të tjera politike”, ka thënë Begaj, shkruan KD.

Edhe kandidati i LDK-së për kryetar të Malishevës, Salih Morina,e ka thënë të njëtën gjë. “Kryesia ka marrë vendim që të garojmë si LDK”, ka thënë Morina.

Kryetari i PDK-së, Isni Kilaj, ndërkaq ka thënë se IQPM-ja dhe LDK-ja nuk kanë kërkuar deri më tash mbështetje për balotazh. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

Ndërmarrja “Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për dy mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës. Kërkesat: Eksperiencë në përpunimin dhe vendosjne  e dyerve dhe...

Lajmet e Fundit