19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

LDK-ja në Malishevë, homazhe për nderë të Pavarsisë së Kosovës

homazhe e ldk malishevLDK-ja në Malishevë për nderë të ditës së pavarsisë së Kosovës,bëri homazhe tek shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari nëMalishevë, varrezat e dëshmorëvenë Malishevë,nëkompleksin e varrezavenë Prekazë ku vizitojë edhe familjen Jasharaj, si dhe tek varri I presidentit historik dr. Ibrahim Rugova.

Dega e LDK-së në Malishevë shprehë rrespektin dhe nderin e jashtëzakonshëm për sakrificën sublime të komandantit legjendar Adem Jashari dhe veprës së arkitektit të pavarsisësëKosovës, presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova.

“Dega e LDK-sënë Malishevë ju uron të gjithë qytetarëve të Malishevës gjashtëvjetorin e pavarsisë së Kosovës me shpresën për ditë më të mira për vendin”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Hendboll, Rahoveci fiton derbin interesant me Vushtrrinë

Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri të dielën është luajtur derbi i xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në...

Lajmet e Fundit