-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

LDK-ja në Malishevë, homazhe për nderë të Pavarsisë së Kosovës

homazhe e ldk malishevLDK-ja në Malishevë për nderë të ditës së pavarsisë së Kosovës,bëri homazhe tek shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari nëMalishevë, varrezat e dëshmorëvenë Malishevë,nëkompleksin e varrezavenë Prekazë ku vizitojë edhe familjen Jasharaj, si dhe tek varri I presidentit historik dr. Ibrahim Rugova.

Dega e LDK-së në Malishevë shprehë rrespektin dhe nderin e jashtëzakonshëm për sakrificën sublime të komandantit legjendar Adem Jashari dhe veprës së arkitektit të pavarsisësëKosovës, presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova.

“Dega e LDK-sënë Malishevë ju uron të gjithë qytetarëve të Malishevës gjashtëvjetorin e pavarsisë së Kosovës me shpresën për ditë më të mira për vendin”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Presidenti Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Presidenti Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më...

Prokuroria kërkon dënimin e zyrtarëve komunalë të Malishevës, mbrojtja lirimin e tyre

Prokurorja Dëshirë Jusaj, në fjalën përfundimtare të hënën në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka kërkuar dënimin e të akuzuarve Remzi Mazreku, Jakup Shurdhaj, Besnik...

Lajmet e Fundit