16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

“AKEA” shpërndanë torte falas

akeaOrganizata Joqeveritare  “AKEA”,ka shënuar 6 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në shenjë të kësaj festa në  sheshin ‘Shatërvan’ të Prizrenit, ka realizuar  aktivitetin me moton “Festo ëmbël, festo ndërgjegjshëm”.

Në këtë aktivitet “AKEA” ka shpërndarë  rreth 3500 copë ëmbëlsira falas për qytetarët, të cilët kishin dalë që të festonin në qendër të Prizrenit,transmeton TVP.

“Qëllimi i këtij aktiviteti është që ‘AKEA’, si pjesë e pandashme e shoqërisë së Prizrenit, të jetë çdoherë pranë qytetarëve dhe të bëhet pjesë e festimeve të një feste kaq të madhe për popullin tone”, tha përfaqësuesi i Degës së AKEA-s në Prizren,Nehari Toska.

Përveç aktivitetit në ‘Shatërvan’, disa përfaqësues të AKEA-s, kanë vizituar  edhe repartin e Pediatrisë në Spitalin Rajonal të Prizrenit./PrizrenPres.com/

Më Shumë

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Liria përforcohet me namibianin Megameno

Futbollisti namibian, Petrus Megameno, është lojtar i ri i Lirisë, ka bërë të ditur klubi prizrenas pak më parë, përmes një njoftimi të lëshuar...

Lajmet e Fundit