-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

LDK-ja në Prizren, uron besimtarët islam Fitër Bajramin

LDK-logo5-23Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dega në Prizren, të gjithë besimtarëve islam i uron Fitër Bajramin.

“Besimi tek Zoti është një forcë e madhe, e jashtëzakonshme e njeriut, përbën një forcë të pashtershme shpirtërore të përkushtimit të tij për veten, për familjen, për vendin, për shoqërinë.

Ne jemi të bindur në një vlerë të madhe historike që e karakterizon popullin tonë, dhe në ketë vlerë qëndron edhe mesazhi më i shkëlqyer që shqiptarët përcjellin tek kombet e tjera. Në historinë e shqiptarëve, besimet fetare nuk kanë qenë asnjëherë shkak konfliktesh, luftërash apo përballjesh politike.

Urojmë që Fiter Bajrami të sjell më shumë begati, dhe solidaritet në mes nesh”, thuhet në urimin e LDK-së.

Më Shumë

Doli nga shtypi libri “Gazmend Zajmi – një jetë për Kosovën”

Në mënyrë analitike, hulumtuese e shkencore është përfshirë e tërë veprimtaria dhe kontributi i intelektualit të përmasave botërore akademik Prof. Dr. Gazmend Zajmit”, shkruhen...

Kush është ish i burgosuri “i rrezikshëm” që u kap sot për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Një i vdekur, një i plagosur e dy të arrestuar është bilanci i operacionit të sotëm policor për rastin e grabitjes së armatosur në...

Lajmet e Fundit