0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Komuna nuk parandalon “ngjyrosjën” me të kuqe të Lumëbardhit (Foto)

Lumbardhi 5Lumëbardhi i Prizrenit është bërë vendi më i përshtatshëm i hedhjes së mbeturinave të ndryshme. Edhe përkundër reagimit të qytetarëve në javën e kaluar, Komuna e Prizrenit nuk ka marrë asnjë masë në parandalimin e hedhjes së mbeturinave në Lumëbardh.

Therjet e bagëtisë dhe hedhja e mbeturinave të tyre në lumë, po përbëjnë kulmin e degradimit të këtij lumi,që tashmë mund të quhet i kuq.

Lumbardhi1

Gjaku i bagëtive vazhdon të “ngjyros” në të kuq Lumëbardhin e Prizrenit. Fotot që janë realizuar dje në mesditë tregojnë se këtij lumi i është ndryshuar ngjyra në të kuq. /PrizrenPress.com/

Lumbardhi 3

 

Më Shumë

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Lajmet e Fundit