15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

LDK-ja nesër vendos për (mos)pjesëmarrjen në Kuvend

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Malishevë, nesër do të vendos se a do të marrë apo jo pjesë në zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit. Kryetari ,Januz Kastrati ka thënë se ky subjekt politik ende nuk ka vendosur nëse do të marrë pjesë të mërkurën në seancën e KK-së.

“Ne të martën e kemi paraparë një mbledhje të kryesisë së degës dhe kuvendarëve të LDK-së në KK dhe aty do të vendoset se a do të marrim pjesë apo jo në Kuvend”, ka thënë ai për media.

“Deri tani subjekti që e ka fituar shumicën në zgjedhjet e fundit , IQM nuk ka arritur të gjejë formulën e duhur për zgjedhjen e kryesuesit dhe me papërgjegjshmëri ka treguar se është e gatshme ta cojë komunën drejt zgjedhjeve të reja”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fillon edicioni i 21-të i manifestimit “Java e Remzi Ademajt – Shtigjeve të Lirisë” në Prizren

Manifestimi tradicional "Java e Remzi Ademajt - Shtigjeve të lirisë" ka nisur në Prizren me hapjen e edicionit të 21-të. Organizuar nga drejtoria e Arsimit,...

Sami Frashëri dhe persishtja

Nga: Lumo Kolleshi Të shkruash për emërndriturin Sami Frashëri, nuk është aspak e lehtë, pasi përmasat e tij e kapërcejnë ngrehinën një biblioteke të tërë...

Lajmet e Fundit