3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

LDK-ja, Sejdiut: S’ka zgjedhje të brendshme për Kryetar partie

Isa Mustafa LDKLidhja Demokratike e Kosovës nuk do të shkojë në zgjedhje të brendshme para zgjedhjeve kombëtare, përderisa Fatmir Sejdiu dhe mbështetësit e tij po mbledhin nënshkrime për ta quar partinë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar.

Edhe pse është pritur një garë e brendshme në Lidhjen Demokratike të Kosovës kjo duket se nuk do të ndodh.

Kështu së paku ka thënë Kujtim Shala në emisionin “Zona Debat” në Klan Kosova ku ka thënë se zgjedhjet e brendshme pritet të ndodhin pas zgjedhjeve të përgjithshme.

“S’do të këtë Kuvend Zgjedhor të LDK, pra zgjedhje të brendshme pa përfunduar zgjedhjet e përgjithshme. Ky është qëndrim i kryesisë së LDK-së dhe i degëve të saj”, ka thënë Shala, shkruan Express.

Më Shumë

Aksident në autostradën Prishtinë-Prizren, policia dhe ambulanca në vend të ngjarjes

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të...

Vetëvendosje: Mungesa e koordinimit, pasojë për bizneset në rrugën “De Rada” të Prizrenit

Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Dafina Alishani, Selman Sokoli dhe Ilir Gashi, kanë vizituar bizneset në rrugën 'De Rada', ku po zhvillohen punimet e ndërtimit...

Lajmet e Fundit