20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Leclerc: Ferrari duket se ka prekur fundin

Gara e Belgjikës në Formula 1 konfirmoi plotësisht një sezon plot probleme për Ferrarin, madje edhe pilotët deklarojnë se kjo skuderi ka prekur fundin, me Charles Leclerc dhe Sebastian Vettel që u klasifikuan në vendet 13 dhe 14 në përfundim të garës së SPA.

Të dy pilotët mbeten jashtë zonës së pikëve, një makinë e avashtë, që nuk është në gjendje të duelojë edhe me skuderitë e dorës së dytë e jo më për t’u ngjitur në podium, pasi për të fituar as që bëhet fjalë.

“Nuk është një situatë e lehtë. Nuk di çfarë të them. Kjo që ndodhi është diçka e shëmtuar, duhet të reagojmë, të bëjmë diçka. U përpoqa të bëj maksimumin, por ishte e pamundur të ecje më shpejt se kaq. Nuk isha në gjendje të parakaloja. E shoh të vështirë situatën, kemi prekur fundin”, – tha Leclerc.

Ferrari pop ret që ky sezon të mbyllet sa më shpejt, për të bërë ndryshimet e duhura në vitin e ardhshëm. Gara e radhës do të jetë në Itali (Monza), e konsideruar si e shtëpisë për Ferrarin, tifozët shpresojnë në një mrekulli.

Më Shumë

Hoti: Situata e pasigurisë është si rezultat i mosveprimit të qeverisë

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë erdhi si rezultat i mosveprimit të qeverisë. Hoti tha se...

Arrestohen dy të mitur për armëmbajtje pa leje në Suharekë

Dy të mitur janë shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit të tyre është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë dhe...

Lajmet e Fundit