3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Lëndohen dy punëtorë në vendin e punës në Malishevë

Dy punëtorë të një firme ndërtimi në Malishevë kanë kërkuar ndihmë mjekësore në QKMF-në e qytetit, për shkak të lëndimeve që kanë pësuar duke përgatitur hekurin për një objekt në ndërtim, ka bërë të ditur të shtunën Policia e Kosovës.

Sipas njoftimit, në lidhje me rastin është njoftuar edhe inspektori i punës.

“Dy viktima meshkuj kosovarë punëtor të një firme ndërtimi kanë kërkuar ndihmë mjekësore në QKMF Malishevë pasi që të njëjtit deri sa kanë qenë duke punuar-përgatitur hekurin për një objekt në ndërtim, nga pakujdesia janë lënduar. Në lidhje me rastin është njoftuar edhe inspektori i punës. Me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Në mesnatë përfundon ora dimërore, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e...

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit