13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Lëndohet një i ri në Dragash/ U mundua ta ndal veturën që u nis vetë nga parkingu

Një incident i rëndë ka ndodhur të hënën në Dragash, ku një person është dërguar pa vetëdije në spital si pasojë e lëndimeve të marra aksidentalisht, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë të ditur se 24-vjeçari është dërguar atje në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pa qenë në gjendje të komunikojë. Fillimisht është menduar që ai ka pësuar vetaksident pasi vetura e tij ishte e përplasur në një pemë dhe për këtë është njoftuar Policia e Kosovës.

Por pasi u këndell, 24-vjeçari ka deklaruar para policëve se është lënduar pasi vetura e tij që ishte e parkuar kishte dalë vetë nga shpejtësia dhe ishte nisur në rrugë të pjerrtë.

Duke tentuar që ta ndalojë, i riu i kishte dalë përpara dhe vetura e kishte shypur për peme.

Sinjali mëson se viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe për këtë arsye vazhdon të trajtohet në Spitalin Rajonal në Prizren për disa ditë me radhë.

Më Shumë

Selmanaj:Modeli qeverisës i LDK-së në Pejë duhet të bartet edhe në Prizren

Nënkryetari i LDK-së dhe njëherit kryetar i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka vizituar kryetarin e degës së kësaj partie në Prizren, Driton Selmanaj. “Diskutuam për mobilizim...

Deklarohet këshilltari i MPJD-së që u sulmua fizikisht: Kam lëndime të mëdha në syrin e majtë

Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka pësuar edhe...

Lajmet e Fundit