13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Lëndohet një punëtor në Prizren

Një punëtor është lënduar në Prizren.

Ai është rrëzuar në një ndërtesë gjatë kohës sa ka qenë duke punuar.

“Viktima ka pranuar trajtim mjekësor pasi që i njëjti derisa ka qenë duke punuar në një ndërtesë është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore . Njësit relevante policore dhe inspektorati i punës kanë dal në vendin e ngjarjes. Rasti vazhdon të hetohet”, njofton Policia e Kosovës/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e ish-rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj

Gjykata e Apelit e ka anuluar vendimin e Gjykatës Themelore në Prizren, duke e kthyer në rigjykim rastin ndaj ish-rektorit të Universiteti të Prizrenit...

Sot nis mësimi – pas një muaji grevë

Sot do të nis viti i ri shkollor 2022/2023 – me vonesë një muaj, pasi kishte grevë. Një grevë që ishte shpallur më 25 gusht...

Lajmet e Fundit