29.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Leonora rrëmben çmimin e parë, gati për albumin e ri

Leonora JakupiKëngëtarja drenicase e cila njihet me bukurinë e saj përrallore dhe shumë kush u quan mbretëreshë e bukurisë, Leonora Jakupi, ka fituar çmimin kryesor në VideoFestin muzikor 2014. Ajo në një intervistë për gazetën Tribuna ka treguar entuziazmin e saj për këtë çmim si dhe ka shpalosur detaje tjera rreth angazhimeve aktuale të saj

E bukur dhe sharmante u duk të premten mbrëma në festivalin StarCard VideoFesti Muzikor Leonora Jakupi. Ajo në tepihun e kuq parakaloi me nënën e saj, e sharmi i saj bëri që adhuruesit e saj të kalojnë policinë e përqafojnë atë. Leonora në SVFM ishte e nominuar në disa kategori e në fund ajo mori çmimin kryesor. E kur doli në skenë ta marrë këtë çmim ajo filloi të qajë nga emocionet duke u shprehur shumë e lumtur. Ajo falënderoi të gjithë bashkëpunëtorët e saj e këtë çmim Leonora ia dedikoi babit të saj i cili nuk jeton më.

Këtë vit ajo feston 20-vjetorin e karrierës se saj e ky çmim është dhuratë e madhe për të për këtë 20-vjetor siç u shpreh ajo. Në një intervistë për gazetën Tribuna, ajo ka treguar se sa e lumtur është për këtë çmim. “Jam e lumtur, sinqerisht shumë e lumtur për veten, për bashkëpunëtorët e mi, autorët e tekstit produksionin, për Max Pruduction për miqtë e mi, Valdrinin, Sellmën dhe Kacin të cilët janë të pandashëm dhe të pakursyeshëm për të gjitha projektet e mia. Jam e lumtur për të gjithë adhuruesit e mi për faktin që ata e kanë pëlqyer dhe kanë dëshiruar që kjo këngë të jetë fituese” është shprehur Leonora. E ky çmim nuk ishte i vetmi që mori ajo, Leonora e fitoi edhe çmimin në kategorinë “ Baladës më të mirë”.

Gati për albumin e ri

E përveç angazhimeve që ka pasur rreth realizimit të projektit që e publikoi para disa ditësh në bashkëpunim më reperin Geti, ajo sjellë edhe një bashkëpunim tjetër të cilën e ka realizuar bashkë me këngëtarin Neki Emra. “Kam bërë një duet me Neki Emrën, këngë e cila do të realizohet bashkë me videoklip” tregon Leonora.

E manisë së albumeve po u bashkohet edhe Leonora e cila tregon që është në përgatitje të këngëve të reja të cilat do të jenë pjesë e albumit që do ta lansojë këtë vit “Jam duke realizuar disa këngë të reja të cilat do të jenë pjesë e albumit të radhës” është shprehur këngëtarja. E mbrëmjet muzikore asaj po i ecin shumë mirë “Mbrëmjet muzikore po ecin shumë mirë, tani do të filloj të merrem më seriozisht me mbrëmjet pasi që isha e zënë duke u marrë me këto dy videoklipet” thekson Leonora.

Më Shumë

Festimet për Ditën e Çlirimit në Prizren: Shfaqje folklorike në Shadërvan

Gjatë festimeve të organizuara nga Komuna e Prizrenit me rastin e “Ditës së Çlirimit”, kishte edhe shfaqje folklorike shqiptare, turke dhe boshnjake në Prizren. Ato...

Theret me thikë një person në Suharekë

Një  person ka pësuar lëndime trupore në Suharekë,  pasi që  është qëlluar me thikë nga persona të panjohur. Viktima është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor. Policia...

Lajmet e Fundit