22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Sot varroset Elvis Pista

ElvisPista14Elvis Pista do te varroset sot ne varrezat e qytetit te Rahovecit. Varrimi i tij është paralajmëruar për në orën 16 e 40 minuta.

Ndërkohë, para varrimit pritet të ketë një mbledhje komemorative në nderim te veprës së Pistës. Kjo mbledhje komemorative fillon ne ora 15.

Pista u vra pas mesnatës derisa po largohej nga një lokal me shokët dhe bashkëshorten e tij Besartës, së cilës po ia festonte ditëlindjen.

Autor i vrasjes akoma nuk dihet se kush është. Megjithatë Policia dyshohet se ka gjet këpucën e atij që ka shtënë mbi Elvisitn katër herë radhazi duke e lënë vdekur në vend.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Lajmet e Fundit