2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Limaj godet PDK-në edhe në Prizren

FatmirLimaj-lirimiFatmir Limaj ka planifikuar ta vizitojë të enjten qytetin e Prizrenit, ku do t’i bëhet një pritje nga bashkëluftëtarët e tij.

Limaj në Qytetin e Vjetër pritet të qartësojë edhe më shumë pozicionin e tij karshi PDK-së.

Të hënën, Limaj ishte në Malishevë dhe i dha përkrahje Inciativës për Malishevën. Në të njëjtën kohë, ish-Nënkryetari i PDK-së tha se i mbështetë antarët e PDK-së edhe nëpër komuna tjera që po dalin kundër Partisë së Hashim Thaçit.

Limaj në Prizren pritet ta ketë përkrahës edhe Zafir Berishën, i cili ka qenë deputet dhe Kryetar i Degës së PDK-së në këtë qytet.

“Nuk jam organizator, por aty do të jem që ta pres z. Limaj si bashkëluftëtar, si qytetar i Prizrenit. Veteranët e luftës janë organizator”, ka thënë Berisha, për Gazetën Express.

“Qëndrojë në valë të përbashkëta me Fatmir Limajn se qeverisja e korruptuar duhet të marrë fund. Për qëndrimin e tij apo ndonjë mbështejte eventuale në qytetin e Prizrenit ndoshta e thotë vet nesër”, ka shtuar ai.

Më Shumë

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë të rrisin vullnetin për marrëveshje

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka bërë të ditur se Kosova dhe Serbia, do jenë temë diskutimi në takimin e ministrave të...

Shpërthimi në tregun e kafshëve në Prizren/ Policia jep detaje për rastin

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastit të gjuajtjes së një mjeti shpërthyes në Prizren. Raporti 24 orësh i Policisë thotë se ndodhi shkaktim...

Lajmet e Fundit