11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Limaj përkrah Iniciativën Qytetare në Malishevë

limaj ne mailisgefIsh-Nënkryetari i Parë i PDK’së, Fatmir Limaj ka dal në terren dhe ka takuar zyrtarët e Iniciativës Qytetare për Malishevën.

Në këtë mënyrë, Limaj ka dal në përkrahje të anëtarëve të pakënaqur të PDK’së, të cilët kanë themeluar iniciativa qytetare, përveç në Malishevë, edhe në disa qytetet të tjera në Kosovë.

“Z.Fatmir limaj takohet me aktivistet e IQPM-së menjëherë pas lirimit nga arresti shtëpiak”, shkruan Iniciativa Qytetare për Malishevë.

Vizita e Limajt ka ndodhur pak dit pas lirimit nga arresti shtëpiak./ PrizrenPress.com/

Më Shumë

182 vite nga lindja e shkrimtarit gjerman, Karl May-t

Karl Friedrich May (25 shkurt 1842 – 30 mars 1912) ishte një shkrimtar gjerman. Karl May lindi më 25 shkurt 1842, në një familjeje tejet të varfër, nga një...

Në Hagë anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, dje ka vazhduar seancës gjyqësore në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit