16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Liverpool organizon iftar për tifozët e tyre – Ezani jehon në Anfield, 3000 tifozë marrin pjesë

Ky është një muaj agjërimi për myslimanët anembanë botës. Ende nuk është aq e zakonshme të shohësh një iftar kolektiv në ambient të hapur, por as që Imami nga Anfield-i ikonik t’i ftojë agjëruesit të falen.

Mbrëmë Liverpooli ka pritur tifozët e tyre të cilët ishin duke agjëruar dhe Imami në një kohë të caktuar i ka njoftuar të gjithë se agjërimi ka përfunduar për atë ditë dhe se mund ta prishin agjërimin.

Sipas mediave britanike, rreth 3000 njerëz morën pjesë në iftarin e organizuar nga Liverpool për tifozët e tyre.

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

I anulohet leja e vozitjes një qytetari në Prizren, kishte 19 kundërvajtje

Policia e Kosovës i ka anuluar lejën për të gjitha kategoritë një vozitëse. I njëjti, sipas një komunikate për media, ka marrë 21 pikë negative për shkak...

Lajmet e Fundit