16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Totaj realizon disa takime e vizita në Vixhinia të SHBA-së

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj gjatë vizitës së Harrisonburgt të shtetit Vixhinia në SHBA, ka takuar përfaqësuesit e Rotary Club Harrisonburg me të cilët shkëmbyen përvojat dhe diskutuan për mundësitë e bashkëpunimit që do të ndikonin në zhvillimin ekonomik.

“Gjatë qëndrimit në qytetin, tashmë të binjakëzuar me Prizrenin, Harrisonburg të shtetit Vixhinia në SHBA-të, kryetari Shaqir Totaj takoi përfaqësuesit e Rotary Club Harrisonburg me të cilët shkëmbyen përvojat dhe diskutuan për mundësitë e bashkëpunimit që do të ndikonin në zhvillimin ekonomik”, njofton Komuna e Prizrenit.

“Me këtë rast, u pajtuan ta zhvillojnë dhe një takim në Prizren për t’i parë mundësitë e bashkëpunimit, me interes për qytetarët tanë”.

“Gjithashtu, kryetari Totaj vizitoi dhe resortin e skijimit “Massanutten”, në qendër të Vixhinias, një resort me 6.000 hektarë për argëtim malor, që është nga destinacionet kryesore turistike, për të gjitha stinët, në Bregun Lindor”.

“Gjatë kësaj vizite, Totaj takoi menaxheren e lartë në ofrimin e udhëheqjes së organizatave jofitimprurëse në këtë fushë, Susan Totty, ku biseduan për mundësitë e bashkëpunimit për turizmin malor e dimëror në vendin tonë”.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Fillon në Suharekë festa e titullit të tretë të Ballkanit

Sot përfundoi sezoni 2023/24 në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani, që matematikisht e fitoi titullin javën e kaluar me fitoren ndaj Llapit, sot e...

Lajmet e Fundit