1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Luma: Blloku opozitar i ka përafruar qëndrimet

ErnestLuma-aakZëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ernest Luma, ka sqaruar se sot në takimin e zhvilluar në mes bllokut opozitar, në selinë e AAK-së, janë shënuar hapa të rëndësishëm në përafrimin e qëndrimeve në mes partive politike.

Sipas tij, në këtë takim janë diskutuar një sërë temash, konform rrethanave nëpër të cilat po kalon Kosova.

“Theks i veçantë është vënë kalimi i kësaj situate, formimi i qeverisë dhe të dëshmuarit para qytetarëve të Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare, se vendi ka arritur që të konsolidojë demokracinë. Lëvizja Vetëvendosje (VV), është njëri nga akterët e bisedimeve në mes bllokut opozitar dhe sigurisht se, në takim, janë trajtuar çështjet e bisedimeve me Serbinë dhe çështja e privatizimit”, ka thënë Luma për Telegrafin.

Më Shumë

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtyre tri grave, morën telefonin e huaj në një qendër tregtare në Prizren

Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren njofton se është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale Vjedhje, që ka ndodhur me datë 29.12.2022 në...

Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Pritet që ministri ukrainas i Mbrojtjes të takohet sot në Paris me presidentin francez Emmanuel Macron, në kohën kur po debatohet në mesin e...

Lajmet e Fundit