-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Daka: KQZ nuk është pjesë e asnjë pazari politik

ValdeteDaka-zgjedhjetDerisa po shfaqen dyshime të shumta se edhe KQZ-ja është bërë pjesë e lojërave politike dhe se po zvarrit certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 8 qershorit, shefja e institucionit që organizoi zgjedhjet garanton se KQZ-ja nuk është pjesë e asnjë pazari politik, raporton KTV.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha se në momentin e parë që do të sigurohen se nuk kanë asnjë ankesë, do të bëjnë certifikimin zyrtar të rezultateve.

Në anën tjetër. Albert Krasniqi, hulumtues në KIPRED, ka kërkuar të hetohet edhe rasti se si rrodhën rezultatet e kandidatëve ende pa u certifikuar rezultati zyrtar nga KQZ-ja.

Daka, ka thënë se institucioni që ajo drejton është i gatshëm t’i mbajë edhe zgjedhjet eventuale të jashtëzakonshme.

Më Shumë

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Lajmet e Fundit