19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Lumezi: S’lejoj ndikimet politike

Aleksandër LumeziI emëruari për kryeprokuror të Shtetit, Aleksandër Lumezi, zotohet se nuk do të lejojë ndikimin e politikës në këtë institucion. Sipas tij, mentaliteti i ndikimeve politike në punën e sistemit të drejtësisë duhet të ndryshojë.

Lumezi është emëruar të premten nga Këshilli Prokurorial i Kosovës pas një gare të zhvilluar, ku për postin e kryeprokurorit të Shtetit kanë kandiduar gjithsej nëntë prokurorë, shkruan Zëri.

Tre nga ta kanë hyrë në listën e ngushtë dhe kjo treshe është votuar të premten.

Më Shumë

Shorti i vështirë për Llapin në Ligën e Evropës

Nënkampioni i Kosovës, Llapi e ka mësuar kundërshtarin e parë në kualifikimet e Ligës së Evropës. Skuadra e drejtuar do të përballet me skuadrën...

Një person pranon para të falsifikuara në Prizren

Një qytetar ka raportuar pranimin e monedhave të dyshuara si të falsifikuara nw Prizren. Monedhat e dyshimta janë sekuestruar menjëherë nga autoritetet dhe janë dërguar...

Lajmet e Fundit