18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Mala pranon dhuratë librin për Titon

Naim Malaj 2Librin nuk e ka shkruar vetë, por meçe njihet si pro-sllav, ish diplomati zviceran, i cili ishte kapur nga kamerat në vitin 2011 duke vjedhur në Kosovë, nuk ka hezituar ti jap një libër për Josip Broz Titon, ambasadorit në Bernë, Naim Males.

Ambasadori i Kosovës në Zvicër e ka pranuar dhuratën, megjithëse nuk dihet ku ka ndodhur solemniteti.

Indeksonline posedon një kopje të librit ku shihet nënshkrimi i diplomatit të lartë zviceran që pati shërbyer në Kosovë, e i cili ishte zënë duke vjedhur në një fitnes në Prishtinë. Ai që larguar më pas nga Kosova.
Ky diplomat, ka qene oficer i shërbimit sekret zviceran në Kosove dhe njihet si pro-serb

Më Shumë

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve përballë Santa Coloma

Ballkani ka fituar 2-1 me Santa Coloma në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Kurti: Asgjë nuk i shërben paqes më shumë se anëtarësimi i Kosovës në BE dhe NATO

  Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë pjesë virtualisht në Internacionalen Socialiste. Kurti përmes një video-adresimi ka thënë se asgjë...

Lajmet e Fundit