18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Mala pranon dhuratë librin për Titon

Naim Malaj 2Librin nuk e ka shkruar vetë, por meçe njihet si pro-sllav, ish diplomati zviceran, i cili ishte kapur nga kamerat në vitin 2011 duke vjedhur në Kosovë, nuk ka hezituar ti jap një libër për Josip Broz Titon, ambasadorit në Bernë, Naim Males.

Ambasadori i Kosovës në Zvicër e ka pranuar dhuratën, megjithëse nuk dihet ku ka ndodhur solemniteti.

Indeksonline posedon një kopje të librit ku shihet nënshkrimi i diplomatit të lartë zviceran që pati shërbyer në Kosovë, e i cili ishte zënë duke vjedhur në një fitnes në Prishtinë. Ai që larguar më pas nga Kosova.
Ky diplomat, ka qene oficer i shërbimit sekret zviceran në Kosove dhe njihet si pro-serb

Më Shumë

Telegraph: 80 shqiptarë të dënuar në Mbretërinë e Bashkuar në vetëm 4 muaj

80 shtetas shqiptarë janë dënuar me 130 vite burg vetëm në katër muajt e parë të këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën kështu...

Kryeshefja e Postës së Kosovës vizitoi Odën e Ndërmarrësve të Zejtarëve në Prizren

Kryeshefja Ekzekutive e Postës së Kosovës,  Nora Rraci me bashkëpunëtorë të saj kanë vizituat  Odën e Ndërmarrësve  të Zejtarëve në Prizren. "Në këtë takim është...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit