10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Maliqi: Kokëfortësia na çon në zgjedhje të reja

ShkelzenMaliqiAnalisti politik Shkelzen Maliqi ka vlerësuar se dështimi eventual i marrëveshjes në mes të koalicionit LDK-AAK-NISMA dhe VV-së vë në pikëpyetje të madhe mundësin e formimit të qeverisë së re nga partitë të cilat kanë humbur zgjedhjet e 8 qershorit.

Ai ka deklaruar se ky koalicion pa VV-në nuk i ka numrat për te formuar qeverinë. Sipas tij, tani qeveria e re mund të formohet nga ato parti që janë në gjendje të bëjnë koalicionin me PDK-në, e cika i ka 37 deputetë.

Ai nuk ka përjashtuar mundësinë e shkuarjes në zgjedhje të reja, nëse vazhdon kjo kokëfortësi e subjekteve politike./Epoka e Re/.

Më Shumë

Moti sot me pak vranësira dhe intervale me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale të ditës...

Haxhiu kërkon nga Qeveria të riprocedohet në Kuvend kërkesa për tërheqjen nga Trusti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që ta riprocedojë në Kuvendin e Kosovës kërkesën e qytetarëve...

Enigmë

Lajmet e Fundit