8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Malisheva me shumë vaksina e pak të vaksinuar

Komuna e Malishevës sipas Ministrisë së Shëndetësisë, është në mesin e komunave që ka ngecur në procesin e vaksinimit kundër COVID-19.

Nga rreth 55 mijë banorë rezidentë të kësaj komune, vetëm 8 mijë kanë marrë të dy dozat e vaksinës.

Më Shumë

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 109-të, ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në...

Nisen hetimet për financim të paligjshëm të Macronit në fushata nga një kompani amerikane

Prokurorët financiarë të Francës, kanë nisur hetime ndaj presidentit francez Emannuel Macron, për lidhjet e tij me firmën amerikane të konsulencës McKinsey. McKiney, është nën...

Lajmet e Fundit