11.8 C
E enjte, 25 Prill, 2024

Malisheva vazhdon me fitore, mposht Feronikelin në ‘Liman Gegaj’

Ndeshja ishte e hapur sidomos në pjesën e parë ku të dy skuadrat kishin raste.

Rastin e parë të mirë e kishte Hasan Hyseni që rrezikoi në minutën e 10-të, por pa sukses.

Pas tij ishte radha e Mërgim Pefqelit, por as ky nuk ishte i saktë.

Feronikeli tentoi dy herë me Behar Maliqin, por që nuk arriti të shënojë.

Në pjesën e dytë Malisheva kishte dy raste me Hasan Hysenin, por ai nuk ishte i saktë në asnjërën goditje.

Goli i vetëm në këtë takim erdhi në minutën e 62-të, kur Donart Vitia ishte më i larti në kërcim për të shënuar për 1-0.

Deri në fund edhe pse dy skuadrat tentuan të bëjnë më shumë gola nuk pati.

Malisheva me këtë fitore ngjitet në kuotën e 11 pikëve, ndërsa Feronikeli mbetet me 6 pikë. /Telegrafi/

34 vjet nga vdekja e veprimtarit Fadil Vata

Sot mbushen 34 vjet nga vdekja e veprimtarit të çështjes kombëtare Fadil Vata. Ai është njëri nga veprimtarët dhe udhëheqësit më të devotshëm të Lëvizjes...

Arrestohen dy femra, sulmuan një të mitur dhe dy zyrtarë policorë në Prizren

Dy femra janë arrestuar të martën në Prizren, pasi që kishin sulmuar fizikisht një të mitur dhe më pas kishin penguar dhe sulmuar fizikisht...