6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Malishevë: 52 vjeçari rrah djalin dhe ia thyen brinjët vëllait të tij pasi ndërhyri për ta ndalur

Dhuna në familje po vazhdon të jetë një fenomen mjaft shqetësues, që shumë herë ka përfunduar edhe tragjikisht. Rastet që ndodhin në Kosovë janë nga më të ndryshmet, ku përfshihen bashkëshortët, fëmijët e anëtarët e tjerë të familjes. Për një rast të tillë që ka ndodhur dje në rrugën “Ibrahim Mazreku” në Malishevë, është arrestuar një person, raporton Gazeta Sinjali.

Por si ndodhi ngjarja dhe kë e rrahu i dyshuari V.B., 52-vjeçar?

Ngjarja dyshohet se ndodhi në orët e mbrëmjes, kur i dyshuari ka rrahur të birin 19-vjeçar dhe vëllain e tij 47-vjeçar, duke iu shkaktuar lëndime trupore.

Siç merr vesh Sinjali, fillimisht e pësoi i riu, i cili u sulmua fizikisht nga babai i tij në oborrin e shtëpisë. Për ta ndaluar rrahjen, në rast kishte ndërhyrë xhaxhai i 19-vjeçarit (vëllai i të dyshuarit), por edhe ai përfundoi në spital, me lëndime të rënda. Burimet nga Emergjenca kanë thënë për Sinjalin se ky i fundit dyshohet se ka thyerje te brinjëve si pasojë e sulmit nga i vëllai.

Dy viktimat janë dërguar në spital për trajtim mjekësor, teksa i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion, ku ka dhënë deklaratë në lidhje me rastin.

Për shkak të dyshimeve se ka kryer dy veprat penale “dhunë në familje” dhe “lëndim i rëndë trupor”, i njëjti është ndaluar për 48 orë me vendim të Prokurorit të Shtetit.

Më Shumë

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Deontay Wilder ofrohet të zëvendësojë Fury-n në përballjen me Usyk

Deontay Wilder është gati të ndërhyjë dhe të luftojë me Oleksandr Usyk pasi bisedimet me Tyson Fury dështuan. Pala e Usyk pretendoi se ata u...

Lajmet e Fundit