11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

15-vjeçarja lind një foshnje në Prizren, policia nis hetimet

Një 15-vjeçare ka lindur dje një fëmijë në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Policia ka njoftuar se e mitura kishte qenë duke jetuar në fshatin Metvecë, në bashkësi jashtë martesore më një person të rritur me një diferencë të madhe në moshë.

 

 

Tutje, bëhet e ditur se i dyshuari për këtë rast është intervistuar.

“Pas konsultimin me prokurorin kujdestar është hapë rast për veprën penale ‘Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjet’. Është intervistuar i dyshimti dhe janë mbledhë provat dhe dëshmitë e nevojshme. Rasti shkon me procedural rregullt dhe po hetohet nga Sektori Rajonal I hetimeve, DRP Prizren”, njofton Policia.

Më Shumë

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Në mesnatë përfundon ora dimërore, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e...

Enigmë

Lajmet e Fundit