16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Malishevë: Arrestohet duke shërbyer kafe

jë burrë është arrestuar dje në Malishevë, për shkak të mos-respektimit të masave të sigurisë ndaj COVID-19.

Policia njofton se i njëjti ishte hasur duke shërbyer pije në lokalin e tij.Rasti ka ndodhur në fshatin Drenoc të komunës së Malishevës, komunë e cila tashmë gjendet në karantinë.

Personi i dyshuar nuk kishte respektuar urdhrin e lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe i njëjti pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Tragjedia në Itali, 18-vjeçari shqiptar shkoi të flinte dhe nuk u zgjua më

Tragjedi në Pistoia në Itali. Për familjen Reçi jeta nuk do të jetë më njësoj. Djali i tyre, Danieli, 18 vjeç, humbi jetën në...

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira

Sot do të mbajë mot i paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira. Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat do të lëvizin ndërmjet 10-25 gradë Celsius.

Lajmet e Fundit