14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Arrestohet një banor i fshatit Korishë

Është arrestuar një banor i fshatit Korishë të Prizrenit.

I arrestuari nuk kishte respektuar vendimin e Qeverisë për kufizimin e lëvizjes për këtë fshat.

“Një i dyshuar mashkull kosovar është ndaluar nga njësiti policor i cili përmes rrugëve alternative kishte tentuar të dal nga fshati i cili gjendet në karantinë dhe nuk kishte respektuar vendimin e Qeverisë lidhur me virusin COVID 19”, njofton Policia e Kosovës.

“Në konsultim me prokurorin ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda e rastit e cila kalon në procedurë të rregullt dhe i dyshuari prapë është kthyer në fshat”.

Më Shumë

“Dardanët” në Prizren e presin Zvicrën dhe Danimarkën

Kombëtarja A e Kosovës prej 19 korrik e deri më 05 gusht do të zhvilloj katër ndeshje në kuadër të parakualifikimeve për FIBA EuroBasket...

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Lajmet e Fundit