-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Malishevë, digjet furgoni, lëndohet shoferi

Në fshatin Tërpezë të Malishevës një qytetar është ankuar se i është djegur automjeti.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 17:00.

Si pasojë e zjarrit, lëndime trupore ka marrë vozitësi dhe i njëjti është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Policia njofton se sipas mjekut kujdestar gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.Me vendim te prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Hekuran Murati tregon arritjen historike, ‘e qepëm thesin e shqyer’

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar në Facebook se deficiti buxhetor është zvogëluar në rekord historik. Murati ka thënë se Financat publike janë kthyer...

Lajmet e Fundit