11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Maqedonia ashpërson masat ndaj kosovarëve

Kosovarët që kalojnë vetëm transit në Maqedoni, mund të iu duhet testi negativ PCR, jo më i vjetër se 72 orë.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, njoftoi se Komisioni për Sëmundje Infektive, këtë mëngjes mori vendim për prezantimin e një testi të detyrueshëm PCR për udhëtarët nga Kosova që kalojnë transit në vendin tonë.

“Pasagjerët në tranzit duhet të tregojnë një test PCR negativ jo më të vjetër se 72 orë”, shkruan Filipçe.

Propozimi do t’i paraqitet Qeverisë gjatë ditës së sotme.

Më Shumë

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

Kanye West paditet nga “Gap” me afro dy milionë euro

“Gap” po kërkon mbi dy milionë dollarë (1.8 milionë euro) nga Kanye West në mënyrë që të mbulojë kostot që mund të pësojnë në...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit