11 C
Prizren
E shtunë, 8 Maj, 2021

“Maratonisti” i Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka publikuar takimet e javës që ka pasur me përfaqësues të ndryshëm dhe qytetarët e këtij qyteti.

Sipas publikimit të takimeve, ai për një javë ka realizuar 14 takime.

Postimi i plotë i Haskukës

Takimet që kam realizuar brenda kësaj jave:
12.04.2021
Gzim Hajdinaga – drejtori i Organizatës Turistike në Ulqin
Leutrim Fishekqiu – bashkëthemeluesi i Autostrada Biennale
13.04.2021
Fikrim Damka – ministri i Zhvillimit Rajonal
Shkelzen Mustafa – në emër të Shoqatës së Taksistëve të Prizrenit
May be an image of 2 njerëz, people sitting, kostum dhe E brendshme14.04.2021
Përfaqësuesit e Agjencisë Japoneze e Bashkëpunimit Ndërkombëtar – Miëa ( JICA HQs), Hirashima (JICA Balkan Office), Keiichi Hashimoto, Xhelal Gashi (JICA Kosovë) si dhe Lorik Arifaj – Zëvendës Drejtor Gjeneral i RTK-së
15.04.2021
Arianit Duraku – Drejtor i Shitjes IPKO për Kosovë dhe z.Robert Erzin, Kryeshef Ekzekutiv – CEO lidhur me një projekt “Smart City”
Spasa Andrijevic – komuniteti kishtar ortodoks nga Manastiri në lugininën e Lumbardhit
Qytetarët e Jabllanicës
Qytetarët e Lubizhdës
Erdal Senkardes – drejtori i fabrikës së çokollatës “Kamila”
16.04.2021
May be an image of një ose më shumë njerëz, people sitting dhe E brendshmeSerdar Ozaydin – Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Turqisë në Prizren dhe Sait Yusuf – nënkryetar i Presidencës së Turqve Jashtë Vendit dhe Komuniteteve Mike Serkan Krasniqi – aktor
Elbert Krasniqi – ministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal
Linda Çeko – nga OJQ EkoThink

May be an image of 3 njerëz, people sitting, kostum dhe E brendshme

Më Shumë

Vidhet një “Renault Twingo” në Suharekë

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë ditës së djeshme në Suharekë ka ndodhur një vjedhje e veturës e llojit “Renault Twingo” me targa...

“Karantinë e vizave” për qytetarët e Kosovës

Hylije Mustafa nga Prishtina nuk mund të shkojë në Gjermani për një trajnim profesional, sepse Ambasada gjermane në Kosovë, gjatë pandemisë së koronavirusit, “ka...

Surprizon Ardit Gjebrea, ja këngëtarja e famshme që do të prezantojë ‘Këngën Magjike’

Producenti dhe prezantuesi i njohur , Ardit Gjebrea na ka surpizuar teksa ka zbuluar emrin e prezantueses që do e shoqërojë në “Këngën Magjike”....

Brenda ditës 38 aksidente trafiku

Në 24 orët e fundit kanë ndodhur 38 aksidente trafiku në territorin e Kosovës. Policia ka njoftuar se 16 aksidente janë regjistruar me persona të...

Tre të vdekur e 158 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë vdekur tre persona si pasojë e COVID-19, ndërkohë...

Aksident në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatn Lubizhdë të Prizrenit. Në këtë aksident janë përfshirë tri automjete, ku janë lënduar tre persona, raporton PrizrenPress Sipas Policisë...

Sulmohet fizikisht një i mitur në Suharekë, bëhet për spital

Një i mitur është sulmuar fizikisht nga disa persona dje në rrugën “Shkëndija” në Suharekë. Atij i është ofruar ndihmë mjekësore në Qendrën Kryesore të...

Dënohet Rizan Hoxhaj që mori para në emër të burrit të prokurores nga Prizreni,Ervehe Gashi

Gjykata e ka shpallur fajtor të akuzuarin, Rizan Hoxhaj për kryerjen e veprës së ushtrimit të ndikimit në rastin e burrit të prokurores së...

Një grua nga Mali lind nëntë foshnja

Një grua nga Mali ka lindur nëntë foshnja, duke shënuar herën e parë që një grua ka sjellë në jetë kaq fëmijë të mbijetuar...

Aksident mes dy veturash në Dragash – lëndohen pesë femra

Në fshatin Plavë të Dragashit raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave civile, shkruan PrizrenPress Si pasoj e aksidentit, lëndime trupore...

Zvicra e heq Kosovën nga lista e karantinës

Zyra Federale e Shëndetësisë në Zvicër ka publikuar të dhëna të reja në lidhje me rrezikshmërinë e vendeve nga COVID-19. Sipas raportimit të gazetës zvicerane...

Nënshkruhet memorandum për organizimin e Autostradës Biennale në Prizren

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren Samir Hoxha, ka pritur në takim përfaqësuesit e festivalit ndërkombëtar Autostrada Biennale, me të cilët...

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por aty afër

Duda Balje i është përgjigjur 50 pyetjeve që lidhen me jetën e saj private dhe atë profesionale. Një pyetje shumë interesante iu bë asaj në...

Dhunë në familje për shkak të pronës në Prizren

Një çështje pronësore çoi drejt një rasti të dhunës në familje në Prizren. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Zahir Pajaziti”, në orët e mëngjesit të...

Avokati i Popullit kërkon që të trajtohen me prioritet rastet e sulmeve dhe kërcënimeve ndaj gazetarëve

Në ditën Ndërkombëtare të lirisë së medieve, Avokati i Popullit Naim Qelaj ka deklaruar që liria dhe siguria e gazetarëve është një ndër elementet...

Rexhaj: Na i kanë fyer deputetet në baza gjinore, s’ma zë goja atë fjalë

Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj, ka thënë në emisionin dPt te Fidani në T7 se dikush nga deputetët e PDK-së i ka fyer deputetet...

Lajmet e Fundit