19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

“Maratonisti” i Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka publikuar takimet e javës që ka pasur me përfaqësues të ndryshëm dhe qytetarët e këtij qyteti.

Sipas publikimit të takimeve, ai për një javë ka realizuar 14 takime.

Postimi i plotë i Haskukës

Takimet që kam realizuar brenda kësaj jave:
12.04.2021
Gzim Hajdinaga – drejtori i Organizatës Turistike në Ulqin
Leutrim Fishekqiu – bashkëthemeluesi i Autostrada Biennale
13.04.2021
Fikrim Damka – ministri i Zhvillimit Rajonal
Shkelzen Mustafa – në emër të Shoqatës së Taksistëve të Prizrenit
May be an image of 2 njerëz, people sitting, kostum dhe E brendshme14.04.2021
Përfaqësuesit e Agjencisë Japoneze e Bashkëpunimit Ndërkombëtar – Miëa ( JICA HQs), Hirashima (JICA Balkan Office), Keiichi Hashimoto, Xhelal Gashi (JICA Kosovë) si dhe Lorik Arifaj – Zëvendës Drejtor Gjeneral i RTK-së
15.04.2021
Arianit Duraku – Drejtor i Shitjes IPKO për Kosovë dhe z.Robert Erzin, Kryeshef Ekzekutiv – CEO lidhur me një projekt “Smart City”
Spasa Andrijevic – komuniteti kishtar ortodoks nga Manastiri në lugininën e Lumbardhit
Qytetarët e Jabllanicës
Qytetarët e Lubizhdës
Erdal Senkardes – drejtori i fabrikës së çokollatës “Kamila”
16.04.2021
May be an image of një ose më shumë njerëz, people sitting dhe E brendshmeSerdar Ozaydin – Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Turqisë në Prizren dhe Sait Yusuf – nënkryetar i Presidencës së Turqve Jashtë Vendit dhe Komuniteteve Mike Serkan Krasniqi – aktor
Elbert Krasniqi – ministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal
Linda Çeko – nga OJQ EkoThink

May be an image of 3 njerëz, people sitting, kostum dhe E brendshme

Më Shumë

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Lajmet e Fundit