1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Masat e reja hynë në fuqi të premten, shtatë komuna me orë policore

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se komunat me rrezikshmëri të lartë hyjnë në orë policorë.

“ Kemi bë leje ekonimke të zhvillohet deri në orë 19:00, pas mbyllet dhe vendoset mbylle totale e kufizimit të lëvizjesë, dhe e dyta ndalohe hyrjet daljet ne këto komuna nga 19:00 deri 05:00”, ka thënë Hoti

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

Ministria e Ekonomisë: 76.8 milionë euro subvencionuam tarifat e energjisë nga shkurti

Mbi 76.8 milionë euro është subvencionimi i tarifave të energjisë elektrike nga Qeveria e Kosovës për qytetarët nga shkurti deri në dhjetor të vitit...

Lajmet e Fundit