15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

U mbajt Kampi Rinor dy ditor në Vargmalet e Berishës

489 malishDrejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunim me Qendrën e Rinisë së Malishevës, kanë organizuar Kampin Rinor, dy ditor, i cili u mbajt me datë 25 dhe 26 gusht 2014 në Vargmalet e Berishës. Në këtë kamping morën pjesë 30 të rinj.

Gjatë këtyre dy ditëve të aktiviteteve u mbajtën edhe disa ligjërata nga përfaqësuesit e Policisë së Kosovës nga stacioni i Malishevës me temën” Siguria në trafik dhe siguria e përgjithshme” dhe ligjërata nga përfaqësuesit e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF), me temën “Sëmundjet seksualisht të transmetueshme”. Ndër tjera në menyrë të organizuar kanë vizituar edhe Kompleksin Memorial në Kleçkë, Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së, dhe Shtëpinë Muze të Radios Kosova e Lirë.

Në kuadër të aktiviteteve të kampingut janë zhvilluar edhe lojëra të ndryshme sportive dhe aktivitete tjera argëtuese. Kampi është përkrahur financiarisht nga komuna e Malishevës dhe departamenti i rinisë MKRS-së, ndërsa Kryqin Kuq i Kosovës ka siguruar shatorët dhe gjëra tjera teknike për kamp.

Më Shumë

Vetaksident i rëndë trafiku në Prizren (video)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Sinjalit...

Xhamia e Mlikës së Dragashit më e vjetër në Kosovë, besohet se u ndërtua nga një familje siriane

Xhamia e ndërtuar 735 vjet më parë në fshatin Mlikë të Komunës së Dragashit në jug të Kosovës është xhamia më e vjetër në...

Lajmet e Fundit