18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Mbi 1 mijë e 800 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shqiptuar 1 mijë e 838 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 20 aksidente me të lënduar dhe 35 me dëme materiale.

Në 24 orëshin e fundit janë arrestuar 22 persona dhe 17 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Australiania tronditet pasi qëndroi 20 minuta në guaskën e tualetit dhe nuk kishte vërejtur merimangën e fshehur

Një modele australiane ka ndarë ‘tmerrin’ e saj kur gjeti një merimangë të madhe gjuetare të fshehur nën ndenjësen e saj të tualetit, pasi...

Pse iu bashkuan Masonerisë, presidentët amerikanë

Disa cituan Zotin, të tjerë folën për bamirësi, të mira për njerëzimin. 14 presidentë amerikanë kanë qenë Masonë, një shoqëri që rreket të forcojë...

Bota sot

Lajmet e Fundit