18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Kjo është gjendja në pikat kufitare në Kosovë

Gjatë mëngjesit të sotëm në pikat kufitare në Kosovë nuk janë krijuar kolona të gjata.

Në pikën kufitare në Merdarë për të dal nga Kosova pritjet janë më shumë se 50 minuta dhe kolonat janë të gjata deri në 100 metra.

Po ashtu në pikët tjetër kufitare në Dheun e Bardhë pritjet për të dal nga Kosova janë deri në 3-5 minuta ndërsa kolonat nuk janë të gjata.

Më Shumë

Shakira do të dalë në gjyq për mashtrim tatimor

Gjykata spanjolle ka urdhëruar yllin e muzikës Shakira të dalë në gjyq për mashtrim tatimor.Këngëtarja kolumbiane, 45 vjeçe, ishte paralajmëruar se mund të dënohej...

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Lajmet e Fundit