18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Mbi 300 të vrarë në Gaza, shumica civilë

Gaza-luftime11 palestinezë kanë mbetur të vdekur gjatë sulmeve të Izraelit sot në Rripin e Gazës, duke e çuar kështu në 321 bilancin e viktimave gjatë 12 ditëve të ofensivës izraelite.

Ministria vendase e Shëndetësisë raporton se dy të tretat e viktimave janë civilë, ndërsa numri i të plagosurve ka arritur në 2270.

Në zonën e nxehtë pritet të mbërrijë sot sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, në përpjekje për të negociuar rreth ndalimit të sulmeve.

Më Shumë

Prokuroria në Prizren: 14 aktakuza ndaj 19 personave për vepra penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka vepruar me intensitet gjatë 24 orëve të fundit, duke ngritur 14 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të...

“E futën 6 muaj në psikiatri”, Juli kujton ngjarjen aspak të këndshme të Zef Dedës!

Julian Deda gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP” shpesh herë ka folur dhe ka ndarë kujtime me të atin e ndjerë, aktorin...

Lajmet e Fundit