4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Sherifi: Në zgjedhje shkohet kur asnjëra palë s’mund t’i krijojë institucionet

Bilall SherifiBilall Sherifi nga NISMA për Kosovën thotë se në zgjedhje zakonisht shkohet kur asnjëra palë s’mund t’i krijoj institucionet.

Anëtari i Kryesisë së NISMA tha për RTK-në se në zgjedhje shkohet kur asnjëra palë nuk arrin t’i ketë 61 numra.

“Në zgjedhje shkohet zakonisht kur asnjëra palë nuk arrin t’i bëjë 61 numra, dhe në pamundësi për të krijuar 61 numra dhe në pa gatishmëri për të bisedu shkohet në zgjedhje”, tha Sherifi.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

Manchester United kërkon adoleshentin e Brighton

Adoleshenti i Brighton, Evan Ferguson do të jetë në listën e ngushtë të Manchester United këtë verë, sipas Football Insider. Ferguson, 18 vjeç, ka shënuar...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit