26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Mbi 40 mijë kosovarë ishin këtë fundjavë në Shqipëri

Edhe pse policia kufitare ka punuar me procedura të përshpejtuara, fluksi i mjeteve që kthehen drejt Kosovës pas fundjavës në plazhet shqiptare, ka bërë që të krijohen radhë të mëdha në doganë.

Në hyrje të Kosovës personeli mjekësor kryen matjen e temperaturës, gjë që shkakton edhe vonesë për kalimin e kufirit.

Mbi 40 mijë shtetas nga Kosova ishin këtë fundjavë në Shqipëri. “Kemi kaluar shumë mirë në Shqipëri. Por tani që po kthehemi rruga po na bëhet shumë stresuese, duke qenë se kemi ngecur në doganë”, shprehet një nga pushuesit./A2

Më Shumë

120 të vdekur dhe 850 të plagosur në Indi, pas një përplasjeje mes dy trenave

Më shumë se 120 persona kanë mbetur të vdekur dhe 850 të tjerë janë plagosur pas një përplasjeje mes dy trenave në shtetin lindor...

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Lajmet e Fundit