15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Mbi 800 gjoba u shqiptuan gjatë të dielës për shkelje të masave anti-COVID

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit ka gjobitur 835 persona për shkelje të masave anti-COVID.

Në njoftimin e Policisë thuhet po ashtu se gjatë 24 orëve të fundit, në tërë Kosovën janë shqiptuar 1.009 tiketa trafiku për kundërvajtësit në komunikacion.

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 34 aksidente trafiku prej të cilave 20 pa të lënduar, 14 me të lënduar dhe asnjë me fatalitet.

Më Shumë

“Loyola-Gymnasium” për herë të dytë “Supershkollë”

Dymbëdhjetë nxënës të “Loyola-Gymnasium” kanë udhëtuar sot për në Bosnje dhe Hercegovinë, në kuadër të programit të shkëmbimit “Supershkollat”, zbatuar nga Zyra Rajonale e...

99 vjet nga vdekja e Dantes së shekullit të 20-të

Më 3 qershor të vitit 1924, në Austri ka vdekur shkrimtari Franz Kafka. Ai ishte i lindur në Pragë 1883, nënshtetas austro-hungarez, me prejardhje...

Lajmet e Fundit