0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Me masat e reja do të punojnë vetëm furrat e bukës, barnatoret, marketet e vogla dhe pompat

Situata epidemiologjike Kosova është përkeqësuar pasi vetëm gjatë ditë së djeshme janë konfirmuar rekord i rasteve, 661.

Komitetit për vlerësimin dhe koordinimin e situatës rreth Covid-19 ka propozuar sot një varg masash për luftën kundër COvid-19.

Nga këto propozime është njoftuar një mbylle totale për tre dite. Gjatë këtyre tre ditëve do të punojnë vetëm furrat e bukës, barnatoret, marketet e vogla, pompave të derivateve.

Siç mëson Express sot do të kumtohet vendimi për mbylljen e të gjitha subjekteve afariste dhe bizneseve, qendrave tregtare e rekreative, supermerketeve, subjekteve që ofrojnë shërbimet e gastronomisë (restoranet, kafiterite dhe të ngashme) në tërë territorin e Republikës së Kosovës prej orës 20:00 datë: 06/11/2020 ( e Premte ) deri më datë: 09/11/2020 9 (e Hëne) në orën 05:00, përveç:

1.2 Institucionet shëndetësore  publike dhe private për nevoja mjekësore, prodhim, furnizim dhe shitje të mallrave esenciale.

Më Shumë

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për “Kobrën” dhe pesë të tjerët

Prokuroria Themelore në Prizren, ka kërkuar vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj Dibran Hoxhën dhe pesë të pandehurit të tjerë, të dyshuar për vrasjen...

Lajmet e Fundit