25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Mërgimtarët po largohen nga Kosova, kolona deri në 1300 metra në kufi

Mërgimtarët që kanë qenë për pushime në Kosovë, kanë filluar të kthehen nëpër ku jetojnë e punojnë, raporton Express.

Kjo vërehet edhe nga fluksi në pikat kufitare. Gjendja më e ngarkuar është në Merdare, ku kolonat kanë arritur në 1 mijë e 300 metra.

Për të dalë nga Kosova përmes kësaj pike, duhet të prisni nga 160 deri në 180 minuta.

Pritje ka edhe në Jarinje. Atje kolona ëhstë 40-60 metra, derisa për të dalë duhet të prisni 20-30 minuta.

Në pikat tjera, pritjet po zgjasin nga 3 deri në 10 minuta.

Më Shumë

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Vuçiq jep dorëheqje nga partia e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga partia të cilën ai e udhëheq, SNS. Ai, në tubimin që mbajti sot tha se kjo...

Lajmet e Fundit