7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Si u shkaktua vet-aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia jep detaje

Një person nga pakujdesia ka shkaktuar vet-aksident trafiku, ku për pasojë ka humbur jetën si dhe janë lënduar katër persona.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 13:30, në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se të lënduarit janë dërguar në QKUK, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Vozitësi mashkull kosovar nga pa kujdesia ka shkaktuar vet-aksident trafiku. Si pasojë, vozitësi ka humbur jetën dhe janë lënduar katër pasagjer kosovarë. Të lënduarit janë dërguar në QKUK, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Më Shumë

Zafir Berisha: Më 17 shkurt u finalizua përpjekja shekullore e shumë gjeneratave

Kosova sot shënon 16-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Ish-deputeti  i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha , i cili ishte nënshkrues i Deklaratës së...

57 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia për 16 vjet

Rreth 57 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia, nga fillimi i vitit 2008 e deri në fund të 2023-ës. Këtë e kanë bërë...

Lajmet e Fundit