5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Si u shkaktua vet-aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia jep detaje

Një person nga pakujdesia ka shkaktuar vet-aksident trafiku, ku për pasojë ka humbur jetën si dhe janë lënduar katër persona.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 13:30, në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se të lënduarit janë dërguar në QKUK, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Vozitësi mashkull kosovar nga pa kujdesia ka shkaktuar vet-aksident trafiku. Si pasojë, vozitësi ka humbur jetën dhe janë lënduar katër pasagjer kosovarë. Të lënduarit janë dërguar në QKUK, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Më Shumë

Ministri Murati i përgjigjet ultimatumit të SBAShK-ut

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve është deklaruar sot lidhur me pagat e shtatorit për grevistët. Ministri Murati ka thënë për KosovaPress se sa i...

Njofton Këshilli i Prindërve: Ky është veprimi i radhës, nëse nuk i paguani mësuesit

Këshilli i Prindërve i Kosovës ka thënë se nëse mësimdhënësve nuk iu jepen pagat e shtatorit, prindërit duhet të organizohen në çdo shkollë për...

Lajmet e Fundit