21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Mërgimtari bënte zhurmë me veturë në Suharekë, dënohet 150 euro nga policia

Një mërgimtarë është dënuar nga Policia e Kosovës. Kjo për arsyen se ai ka prishur rendin dhe qetësinë publike.

Për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike atij i është shqiptuar gjobë prej 150 euro.

Kjo është bërë e ditur vetë nga Mërgimtari i cili e ka publikuar edhe gjobën tek grupi ‘’Merakli të Veturave’’.

Po ashtu është bërë e ditur edhe lokacioni ku është dënuar mërgimtari e që është qyteti i Suharekës.

news image

Më Shumë

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Shkodra kryeqytet, kërkesa e 26 deputetëve në parlamentin e 100 viteve më parë

26 deputetë të kryesuar nga Luigj Gurakuqi, kreu i opozitës dhe peshkopi Fan Noli, nuk e donin Tiranën por Shkodrën si kryeqytetin e tyre. Ky...

Lajmet e Fundit