19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Presidentja Osmani: Prizren, ma i bukri vend

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë mbrëmjes së djeshme ka vizituar qytetin e Prizrenit.

Gjatë kësaj vizite, Osmani ka mbajtur takime me gratë e shoqatës kundër kancerit të gjirit “Renesanca” si dhe me shoqatën e grave të komunitetit turk “Orkide” e cila merret me punime tradicionale, shkruan Arbresh.info.

“Prizren, ma i bukuri vend! Mbrëmë, përgjatë vizitës në Prizren, në takime me gratë e shoqatës kundër kancerit të gjirit ‘Renesansa’ , si dhe me shoqatën e grave të komunitetit turk “Orkide”, e cila merret me punime tradicionale.”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Më Shumë

Kroacia nis në Kosovë kontingjentin e 41-të të ushtarëve

Kroacia sot do ta dërgojë kontingjentin e saj të 41-të në Kosovë, në kuadër të KFOR-it, misionit paqeruajtës të NATO-s. Ministria kroate e Mbrojtjes...

Itali, Angli dhe Arabi Saudite, Raphael Varane ka tre oferta në tavolinë

Epokës së Raphael Varane te Manchester United po i vjen fundi. Pas muajsh spekulimesh, është konfirmuar se mbrojtësi francez do të largohet nga klubi...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit