25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Deputeti i VV-së kundër Dokufestit: E papranueshme se si shpenzohen miliona euro për të promovuar degjenerim

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani ka dalë kundër “Dokufestit” dhe disa shfaqjeve në këtë festival, raporton Gazeta Blic.

“Është e tmerrshme dhe e papranueshme se si DokuFest, Anibar, Parada e Krenarisë dhe qindra aktivitete të mbështetën nga pushteti qendror dhe lokal me miliona euro nga paraja publike për të promovuar antivlera dhe degjenerim të shoqërisë tonë!”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Është e tmerrshme dhe e papranueshme se si DokuFest, Anibar, Parada e Krenarisë dhe qindra aktivitete të mbështetën nga pushteti qendror dhe lokal me miliona euro nga paraja publike për të promovuar antivlera dhe degjenerim të shoqërisë tonë!

Tashmë është qartë e kuptueshme se të gjitha këto organizime kanë vetëm një qëllim, atë të shkatërrimit të familjes, si shtylla kryesore e shoqërisë dhe identitetit tonë.

Arti dhe kultura që duan shkatërrimin e shoqërisë nuk janë art e as kulturë, e aq më shumë kur kjo financohet nga parat tona si taksapagues të këtij vendi.

Asnjëherë ne nuk do të lejojmë që këto degjenerime të ndryshojnë vlerat e larta që vendi ynë frymëzon me shekuj e shekuj.

Sot, Proton Cable Prizreni – Peja

Sot, do të luhen dy ndeshjet e mbetura në kuadër të javës së dytë në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.   Proton Cable Prizreni...

Mot sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe pjesërisht i vranët. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Lajmet e Fundit