-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Mesditë e lodhur

Skender Berisha

 

Troku i papushim i vapës

papërtuar gjurmoj flladet
veç ujit asgjë nuk laget
ndër çadra krismë e tapës

shishet e hapura qajnë
qajnë me zërin e zbrazjes
hijet zhvishen lakuriq
vetëm dielli nuk u striq

bisedat janë ngadalësuar
sundon tempi vendnumrimit
mësuesi kërkon të ngritet
se asnjë fletë nuk pahitet

nis e lus mbrëmjen t’më vij
dhe ty që rri dikund e vonuar
një zë ndër njerëz që nguten
ka kohë nuk po mund ta ndiej

Skender Bers

5 korrik 2014,Prizren

Më Shumë

Reagon Veliaj: Rruga ‘Ibrahim Rugova’ s’është shkurtuar, fola me Ukën, po e planifikojmë edhe një shtatore

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka dalë me një sqarim rreth debatit që është shkaktuar dje, pas pohimeve se një rrugë që mban emrin...

Treni del nga binarët, shpërthen një zjarr i madh në Ohio

Në shtetin amerikan të Ohios, pranë qytetit East Palestine, një tren mallrash ka dalë jashtë shinave të trenit. Një tren ka shkaktuar një zjarr të...

Lajmet e Fundit