-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Messi dhe Mbappe “përplasen” sot në finalen e Kupës së Botës

Pas një muaji të mbushur me gola spektakolarë, lot të derdhur në fushën e blertë dhe polemika nga më të ndryshmet, ditën e sotme do të mbyllet Kupa e Botës, “Katar 2022”, me finalen e madhe Argjentinë-Francë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin më të madh të Katarit, me 80 mijë vende, “Lusail Stadium”, me arbitër kryesor, 41-vjeçarin polak, Szymon Mariciniak.

Për të arritur në finalen e madhe të 18 dhjetorit, Argjentinës i duhej të kalonte një rrugë të vështirë, pas humbjes 2 me 1 nga Arabia Saudite, në ndeshjen inauguruese për kombëtaren “albiceleste”.


Filloi ndërtimi i projektit “Park Residence”
Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit dhe përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit!
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!
Sponsorizuar

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Më Shumë

Bastiset një shtëpi në Korishë të Prizrenit

Një shtëpi është bastisur në Korishë të Prizrenit. Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me leje të...

Totaj: Më 2022 u rrit transparenca në Gjykatën e Apelit

Kryetari i Gjykatës së Apelit, Valon Totaj, në konferencën vjetore të mbajtur të premten, ka prezantuar sfidat dhe sukseset, të cilat e kanë përcjellë...

Lajmet e Fundit