23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Messi mbush sot 35 vjeç

Lionel Messi sot e feston ditëlindjen e 35-të të tij.

Ylli argjentinas lindi më 24 qershor të vitit 1987 në Rosario të Argjentinës, për t’u bërë më pasi njëri nga futbollistët më të mirë në histori.

Messi ka 973 ndeshje të zhvilluara, teksa ka shënuar 74 gola dhe ka bërë 331 asistime, shkruan Gazeta Express.

Ai fitoi gjithçka çka fitohet me Barcelonën, teksa ka të fituar 40 trofe deri tani.

Ai pati sukses edhe me Argjentinën, duke e fituar Copa American dhe Finalissiman.

Ylli argjentinas ka shtatë Topa të Artë, më së shumti në histori, teksa numërin edhe gjashtë Këpucë të Arta.

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Lubizhdës së Hasit

Në Lubizhdë të Hasit, të premten është mbajtur manifestim përkujtimor në nderim të 14 dëshmorëve dhe 40 martirëve të këtij lokaliteti. Familjarë të dëshmorëve...

Si bëhet kënga rome

Poezi nga Kujtim Paçaku Merre një grusht dhimbjeje Shto ca pika loti! E pak pluhur rrugësh të pasosura Pak aromë stinësh të harruara Në fund I shton erëza djegëse dashurie Dhe...

Lajmet e Fundit