16.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Momenti kur Joshua dhe Franklini përplasen pas përfundimit, nuk u mjaftojnë 12 raunde (VIDEO)

Boksieri Anthony Joshua triumfoi ndaj Jermaine Franklin, në meçin e mbrëmjes së shtunës, ku u kthye të fitorja pas dy viteve.

Britaniku fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve, ku i hapi rrugë sërish vetes për titullin e botës.

Lufta e ashpër gjatë 12 raundeve, vazhdoi edhe pasi ra gongu. U desh që të intervenonte sigurimi brenda ringut, pas mund të kishte përplasje të madhe mes tyre.

Ndryshe, për Joshuan është fitorja e parë, pas dy humbjeve të njëpasnjshme nga boksieri ukrainas Olekander Usyk. /Klankosova.tv.

Më Shumë

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Lajmet e Fundit